ZirkelsteinResort

ZirkelsteinResort

Zelenější už to nebude! Slogan ZirkelsteinResortu můžeme vzít doslovně. Prázdninový a rekreační komplex leží mimo obec Schöna, cca 10 km od Bad Schandau a 15 km od hraničního přechodu Hřensko, v srdci Saského Švýcarska. Na rozloze téměř 3 hektarů, přímo na kameni, najdou mladí a srdcem mladí ideální podmínky pro odpočinek a relaxaci uprostřed přírody. ZirkelsteinResort je rozdělen do historického Zirkelstein domu, moderní osady bungalowů jako i do mnoha volnočaasových možností v komplexu: dětské hřiště, plážový volejbal, stolní tenis, fotbalové a basketbalové hřiště a mnoho dalšího. V ZirkelsteinResortu je každý host, v každém ročním období, srdečně vítán.

Výchozí situace

ZirkelsteinResort prospěšná společnost je majitelem domu Zirkelstein, historie domu Zirkelstein je zážitkem pro každého návštěvníka. Společně s přáteli přírody Drážďany oslavili v létě 2009 95. narozeniny objektu, v létě 2014 připadá 100. výročí. Radostná událost, která zároveň ukazuje na hlavní problém: mnoho let zanechalo stopy na domě Zirkelstein. Komplexní a stavební úpravy nebyly nebo byly jen sporadicky proveden, takže se stavba prezentuje ve špatném stavu.

Realizace

Investiční opatření na projektuslouží k zachování historických budov jakožto i k zajištění konceptu provozovatele: ubytování a stravování pro rodiny, děti a turistické skupiny. Oprava domu Zirkelstein je nezbytnou podmínkou pro další realizaci filosofie provozovatele a slouží k zajištění odpovídající poptávce. Investiční opatření budou následovně prováděna:

  • splnění současných protipožárních předpisů
  • obnova střechy
  • malé sanační práce